Projekt biogazowni

Wykonanie odpowiedniego projektu to pierwszy, ale jednocześnie najważniejszy etap procesu realizacji i budowy biogazowni. Każdy zakład, który ma za zadanie produkować biogaz składa się z dwóch zasadniczych części: komory beztlenowej fermentacji oraz systemu kogeneracji, dzięki któremu zyskujemy energię elektryczną oraz cieplną. Zastanawiając się nad korzyściami, jakie daje wybudowanie biogazowni, warto wziąć pod uwagę to, że biogaz jest zaliczany do źródeł odnawialnych, co może przynieść spore oszczędności.

Co powinny zawierać projekty biogazowni?

Zasadniczo każda biogazownia składa się z tych samych elementów, czyli komory fermentacyjnej, zbiornika gazu, silnika gazowego, wielu rur i mieszadeł. Mimo to, wykonywanie projektu nie jest łatwym zadaniem i wymaga określenia wielu danych i właściwości, jeszcze przed rozpoczęciem procesu. Należy opisać kilka informacji, które będą determinować to, jak będzie wyglądał projekt biogazowni: rodzaj wejściowego substratu, zużycie ciepła, pasteryzacja, automatyzacja, miejscowe warunki. Na tej podstawie może być wykonany wstępny projekt techniczny, który wskaże: przewidywaną produkcję biogazu, wielkość elektrociepłowni, wielkość komory fermentacyjnej, schemat technologiczny procesu, projekt układu zakładu oraz to, co dla wielu osób będzie ważne, czyli oszacowanie kosztów.

Tworzone projekty biogazowni powinny określać wybór najlepszej technologii, przy wskazanych wcześniej danych, tak aby możliwa była jak największa stabilność procesu. Do tego jest potrzebne wskazanie temperatury dwóch procesów: mezofilnego i termofilnego.

Projekty biogazowni od Biowatt

Posiadamy doświadczenie i kompetencje, aby stworzyć projekt biogazowni od momentu weryfikacji możliwości powstania zakładu w Twojej okolicy, przez jej budowę do serwisowania urządzeń na działającym już obiekcie. Zajmujemy się opracowaniem szczegółowej koncepcji technologicznej, uzyskaniem decyzji środowiskowych, warunków zabudowy, przyłączeń do sieci, przygotowywaniem projektów, oszacowaniem kosztów budowy, uzyskaniem pozwolenia budowlanego oraz przygotowaniem kosztorysu inwestorskiego.

Szukasz pewnego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!

Projekty biogazowni to nasza specjalność!

Przewiń do góry