Polska biogazownia

Coraz większa liczba polskich gospodarstw stawia na biogaz, czyli paliwo zaliczane do grona źródeł odnawialnych, które może nie tylko wspomóc realizację polityki klimatycznej w Polsce, ale także przynieść oszczędności w gospodarstwie i wdrożyć mechanizmy gospodarki obiegu zamkniętego. Biogazownia, w której produkowany jest biogaz, wykorzystuje do tego lokalnie występujące surowce, m.in. gnojowicę, obornik, pomiot kurzy, kiszonki roślin, a także pozostałości po procesach przetwórstwa owocowo-warzywnego, czy spożywczego. 

Jak działa biogazownia?

Biogaz, wytwarzany w biogazowni jest mieszaniną gazu pochodzącą z beztlenowego rozkładu materii organicznej. Produkowany jest dzięki specjalnym mikroorganizmom w procesie fermentacji metanowej, a jego głównym składnikiem jest metan. 

Najważniejszym elementem takiego zakładu jest komora fermentacyjna, w której rozkładana jest substancja organiczna i produkowany biogaz. W tej części pracują specjalne systemy mieszania, które optymalizują warunki dla bakterii metanowych, w zależności od wykorzystywanego surowca występują różne szczegóły konstrukcji. Komora fermentacyjna połączona jest z magazynem, w którym składowany jest biogaz. Taka składnica ma dwie funkcje: przyjmuje produkt fermentacji oraz stanowi bak dla jednostki generacyjnej.

Zanim biogaz trafi do agregatu zostaje osuszony i oczyszczony z siarkowodoru, a następnie zostaje spalany, jednocześnie produkując energię w jednostkach kogeneracyjnych. W zależności od jednostki może być to energia elektryczna lub cieplna, albo jedna i druga. 

Polska biogazownia z Biowatt

Biowatt posiada sprawdzoną technologię produkcji biogazu z biogazowni rolniczych, przemysłowych, wysypiskowych oraz na oczyszczalniach ścieków. Do realizacji stosujemy długotrwałe, pewne i niezawodne komponenty, urządzenia oraz systemy. Oferujemy know-how, potwierdzony wieloma realizacjami w ciągle rozwijającym się przemyśle biogazowym. Ciągłe ulepszanie procesów i technologii powoduje, że każda nasza biogazownia jest innowacyjna, a przy tym charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny.

Szukasz pewnego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!

Polska biogazownia – tylko z Biowatt!

Przewiń do góry