Wydajna biogazownia rolnicza
- wysoki uzysk, niskie koszty eksploatacji

Specjalizujemy się w realizacji inwestycji biogazowni rolniczych na każdą skalę. Działamy we wszystkich fazach inwestycji, począwszy od analizy techniczno-ekonomicznej, poprzez projektowanie, budowę, instalacje technologii, aż po uruchomienie i eksploatację biogazowni.

Biogazownie rolnicze - sprawdzony wykonawca

Jesteś zainteresowany inwestycją w biogazownię rolniczą? Zapraszamy do kontaktu.
Dlaczego warto współpracować właśnie z nami?

Ekonomiczne i społecznie odpowiedzialne podejście

Oferujemy wysokie standardy w wykonywaniu projektów inwestycyjnych, równocześnie dbając o konkurencyjne ceny. Nasza firma współpracuje z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi dostawcami systemów.

Dążymy do tego, aby nasze realizacje były nie tylko efektywne pod względem energetycznym, ale także zrównoważone ekologicznie i odpowiedzialne społecznie. Nasze rozwiązania przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, redukcji pozostałości rolnych i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego.

Pewny sukces inwestycji w biogaz rolniczy

Nie podejmujemy się realizacji zleceń wysokiego ryzyka. Przed rozpoczęciem współpracy przeprowadzamy szczegółową analizę. Obejmuje ona ocenę dostępu do zasobów surowcowych (biomasy oraz odpadów organicznych), potencjał wykorzystania biogazu, a także integrację z siecią energetyczną. Zawsze informujemy naszych klientów o możliwych ryzykach, które mogą wpływać na dochodowość biogazowni w przyszłości.

Ponadto planujemy i dostarczamy systemy umożliwiające produkcję biogazu z różnych rodzajów substratów. Dzięki temu inwestor nie musi ponosić wysokich kosztów w przypadku ewentualnej zmiany surowców.

Kompleksowa realizacja projektu

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu, modernizacji i utrzymaniu instalacji OZE. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo techniczne i administracyjne oraz przygotowanie wniosków o wszystkie wymagane zezwolenia i zgody, w tym o dołączenie do rejestru wytwórców biogazu rolniczego.

Fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji

Doradzamy w zakresie kwestii regulacyjnych i prawnych. Nasz zespół specjalistów pomaga klientom w pozyskiwaniu wszelkich niezbędnych zgód i pozwoleń, zapewniając, że proces realizacji inwestycji przebiega bezproblemowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Współpracujemy bezpośrednio z klientami, aby zrozumieć ich konkretne potrzeby i cele inwestycyjne w zakresie odnawialnych źródeł energii. Następnie doradzamy najlepsze możliwe rozwiązania.

Zespół ekspertów biogazu rolniczego

Zespół naszych specjalistów posiada rozległą wiedzę i praktykę w dziedzinie biogazownictwa. Tworzą go wykwalifikowani inżynierowie, technicy i doradcy, którzy są dobrze zaznajomieni z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie biogazu. Bez względu na rozmiar projektu, zapewniamy wysoką jakość naszych usług oraz spersonalizowane podejście do każdego klienta i realizacji.

Nowoczesne i sprawdzone technologie w zakresie biogazowni rolniczych

Nasze doświadczenie i wysoka jakość usług w zakresie produkcji biogazu rolniczego sprawiają, że możemy zaoferować klientom najnowocześniejsze technologie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań. Współpracujemy z renomowanymi dostawcami urządzeń i komponentów, aby zapewnić rozwiązania, które są wydajne, trwałe i ekologiczne.

Nasze biogazownie

Nasza technologia umożliwia przetwarzanie szerokiego zakresu odpadów zwierzęcych, tj. gnojowicy świńskiej, gnojowicy bydlęcej, pomiotu kurzego oraz kiszonki roślin energetycznych z celowych upraw.

Oprócz wytwarzania energii elektrycznej i ciepła biogazownia produkować może również wysokowartościowy nawóz organiczny, który można stosować do nawożenia pól. W ofercie posiadamy moduły o mocy: 250 kW, 500 kW, 1 MW, 2 MW.

Poza biogazowniami rolniczymi projektujemy i wykonujemy także podobnego typu obiekty, tj. biogazownie przemysłowe dla przetwórstwa rolno-spożywczego, biogazownie na oczyszczalniach ścieków oraz wysypiskach odpadów.

biowatt realizacja (4)

Jak działa biogazownia rolnicza?

Biogazownia rolnicza jest instalacją, która przekształca odpady organiczne takie jak gnojowica, obornik czy biomasa roślinna w biogaz w procesie fermentacji metanowej. Substraty pochodzące z gospodarstwa rolnego są poddawane rozkładowi przy udziale mikroorganizmów, które wytwarzają biogaz.

W biogazie znajduje się znaczna ilość metanu, który następnie może zostać wykorzystany do wytwarzania energii elektrycznej. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla rolników, ponieważ biogazownia pozwala na przetworzenie odpadów organicznych, które mogłyby w innym przypadku zanieczyszczać środowisko.

Ponadto tego typu obiekty mają możliwość działania jak magazyn energii. W przypadku nadwyżek energii, która może być wytworzona w biogazowni, można ją magazynować w bateriach lub przekazywać do sieci elektrycznej. W ten sposób można zagwarantować stałe dostawy energii przez cały rok.

Inwestycja w biogazownię to więc ważny element przyszłościowej energetyki. Umożliwia zarówno ochronę środowiska, jak i rozwój zrównoważonych gospodarstw rolnych.

biogaz skladowiskowy 1

Zalety produkcji biogazu dla rolników

Biogaz jest jednym z najbardziej ekologicznych paliw, ponieważ jest produkowany z odnawialnych źródeł, takich jak odpady rolnicze i organiczne. Dzięki temu gospodarstwo rolne ogranicza emisję gazów cieplarnianych i zmniejsza zależność od paliw kopalnych, w tym węgla.

Działanie biogazowni rolniczej może przyczynić się do redukcji kosztów dla rolników. Rozwiązania skupiające się na produkcji biogazu mogą zmniejszyć koszty utylizacji odpadów rolniczych i organicznych poprzez ich przekształcenie w wartościowy produkt. Dodatkowo rolnicy mogą zarabiać na sprzedaży nadwyżek biogazu do sieci elektrycznej.

Kolejną zaletą jest fakt, że wytrącający się w biogazowniach rolniczych osad fermentacyjny może przyczynić się do poprawy jakości gleby. Proces produkcji biogazu skutkuje pozyskaniem cennych substancji organicznych, które mogą być wykorzystane jako naturalne nawozy lub do ulepszania jakości gleby.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że produkcja biogazu rolniczego jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla rolników.

Skorzystaj z kompleksowych usług w zakresie biogazowni rolniczych

Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji w biogaz rolniczy. Nasze usługi obejmują wszystkie etapy inwestycji, począwszy od planowania i projektowania, poprzez budowę i uruchomienie instalacji, aż po utrzymanie i monitoring działalności biogazowni.

Projektowanie

Opracowujemy szczegółową koncepcję technologiczną, zajmujemy się uzyskaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, a także uzyskaniem warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej i uzyskaniem warunków zabudowy. Przygotowujemy projekty branżowe i projekty budowlane, szacujemy koszty budowy i opracowujemy kosztorys inwestorski. Uzyskujemy także pozwolenie na budowę.

Budowa

Wykonujemy biogazownie „pod klucz”. W trakcie procesu konstrukcyjnego pełnimy rolę głównego wykonawcy, zapewniając skuteczne i zgodne z projektem zbudowanie biogazowni oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń na jej eksploatację. W trakcie procesu projektowania i budowy zapewniamy pełną obsługę również w obszarze energetyki (wykonanie i uzgodnienie projektu podłączenia do sieci elektroenergetycznej, wykonanie przyłączy i dostarczenie sprzętu, także prowadzenie rozmów i porozumień z dostawcami energii i Urzędem Regulacji Energetyki).

Serwisowanie

W ramach usługi serwisowania biogazowni dopilnowujemy sprawnego funkcjonowania i eksploatacji wszystkich urządzeń i systemów składających się na instalację. Dodatkowo zapewniamy ciągły nadzór biologiczny nad procesami fermentacyjnymi oraz zdalnie monitorujemy efektywność produkcji biogazu.

Dzięki naszej kompleksowej obsłudze inwestycji w biogaz rolniczy nasi klienci mogą cieszyć się korzyściami takimi jak: oszczędności na kosztach energii i kosztach gospodarowania odpadami, dywersyfikacja źródeł dochodu, redukcja emisji gazów cieplarnianych i ochrona środowiska.

Działamy na terenie całego kraju i chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz przedstawimy szczegóły dotyczące naszych usług i referencji z dotychczasowych projektów. Zapraszamy do kontaktu.

Szukasz pewnego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!

Wiemy wszystko o biogazowniach rolniczych.

Przewiń do góry