Biogaz z odpadów poubojowych

Utylizacja odpadów poubojowychw biogazowni rozwiązuje problem odpadów dla zakładu, zmniejsza nieprzyjemny zapach, który jest wytwarzany przez składowanie i wywożenie tych odpadów. Ale to nie wszystko, biogaz z odpadów poubojowych to możliwość wykorzystywania bardzo problematycznych odrzutów do produkcji energii elektrycznej i cieplnej, co powoduje niezależność energetyczną dla hodowców. Stosowanie odpadów poubojowych jako substrat do produkcji biogazu znacząco poprawia efektywność instalacji.

Jak wytwarzać biogaz na odpady poubojowe?

Najwyższa wydajność w produkcji biogazu należy do takich odpadów poubojowych, które w składzie posiadają wysoką zawartość tłuszczy, są to na przykład tłuszcze osadowe i odpady mięsne klasyfikowane jako II i III kategoria. Rynek przetwórstwa mięsnego w Polsce to kilka tysięcy ubojni, rzeźni, masarni, przetwórni ryb, czy zakładów utylizujących padlinę. W kilkuset takich miejsc produkuje się kilkaset ton odpadów miesięcznie, co pozwala na ich efektywne wykorzystanie do wytwarzania biogazu. Co więcej koszt pozyskiwania takich odpadów jest niewielki (0-50 zł), to dużo mniej od popularnej kiszonki z kukurydzy, która kosztuje między 100 a 130 zł/Mg.

Co równie ważne, dzięki właściwej technologii, nadmiar biogazu, który nie jest wykorzystany przez generator, może być zużywany w odpowiednim kotle do produkcji pary na cele technologiczne rzeźni lub ubojni. Z kolei produkt uboczny fermentacji – poferment, posiada neutralny zapach oraz wygląd, jest cennym rolniczym nawozem z dużą ilością makro i mikroelementów.

Biogaz na odpady poubojowe w Twoim zakładzie

Biogazownia na odpady poubojowe produkowane m.in. w ubojniach, są bardzo zróżnicowane pod kątem fizycznym, chemicznym i mikrobiologicznym, dlatego instalacje, które odpowiadają za ich przetwarzanie muszą korzystać ze specjalnie dobranej technologii. Biowatt dysponuje sprawdzoną metodą produkującą biogaz na odpady poubojowe oraz inne zwierzęce. Dużymi plusami takiej biogazowni są wysoki uzysk, łatwość obsługi, korzystna cena, przy jednoczesnej bezawaryjności i niskich kosztach eksploatacji.

Szukasz pewnego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!

Biogaz z odpadów poubojowych w Twoim zakładzie

Przewiń do góry