Projektowanie biogazowni

Biogaz, który zaliczany jest do grona źródeł odnawialnych, może przynieść spore oszczędności oraz wdrożyć mechanizmy gospodarki obiegu zamkniętego. Składa się głównie z metanu i dwutlenku węgla oraz niewielkich ilości innych gazów (siarkowodoru, azotu, tlenu, wodoru). Produkcja biogazu odbywa się w biogazowni z wykorzystaniem lokalnie występujących surowców. Każdy taki obiekt składa się z dwóch zasadniczych części: fermentacji beztlenowej oraz systemu kogeneracji. Proces budowy biogazowni odbywa się po wykonaniu odpowiedniego projektu.

Na czym polega projektowanie biogazowni?

Prawidłowe przetwarzanie gazu w biogazowni gwarantuje zasilanie silnika endotermicznego systemu kogeneracji i produkowanie w pełni odnawialnej energii elektrycznej i cieplnej. Pierwszym etapem procesu budowy zakładu produkującego biogaz, jest projektowanie biogazowni, który opiera się na kilku ważnych elementach:

  • opracowaniu szczegółowej koncepcji technologicznej zakładu, 
  • uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia, 
  • uzyskaniu warunków zabudowy, 
  • zdobyciu warunków przyłączeniowych do sieci elektroenergetycznej, 
  • przygotowaniu projektów branżowych oraz projektu budowlanego, 
  • oszacowaniu kosztów przyszłej budowy, 
  • uzyskaniu prawomocnego pozwolenia budowlanego, 
  • przygotowaniu kosztorysu inwestorskiego.
Po przygotowaniu projektu i dopięciu wszelkich formalności, możemy przejść do etapu budowy, gdzie szczególnie ważne jest wykonanie wszystkich wymaganych odbiorów budowlanych, które pozwolą na późniejsze uruchomienie i prawidłowe eksploatowanie biogazowni.

Projektowanie biogazowni z Biowatt

Posiadamy kompetencje w realizacji projektu biogazowni od momentu oceny lokalizacji, projektowania i dostawy technologii do etapu serwisowania urządzeń na uruchomionym obiekcie. Zespół naszych doświadczonych specjalistów, który ma za sobą dziesiątki zrealizowanych biogazowni, jest gwarancją profesjonalnej i terminowej realizacji inwestycji. 

Projektowanie biogazowni opieramy na korzystaniu z solidnych urządzeń, niezawodnych systemów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także stałym doradztwie.

Szukasz pewnego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!

Projektowanie biogazowni to nasza specjalność!

Przewiń do góry