Produkcja biogazu

Biogaz niesie za sobą ogromny potencjał, to jedno z kluczowych źródeł energii odnawialnej, które może zapewnić całej gospodarce zieloną energię. Produkcja biogazu odbywa się w procesie fermentacji metanowej biomasy w specjalnych instalacjach, zwanych biogazowniami. W zależności od wykorzystywanego substratu wyróżniamy biogazownie rolnicze, przemysłowe, wysypiskowe oraz na oczyszczalniach ścieków. Technologia produkcji tego gazu jest jedną z najbardziej obiecujących, jeśli chodzi o wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej.

Jak wygląda produkcja biogazu?

Biogaz jest mieszaniną gazu, który powstaje w wyniku beztlenowego rozkładu materii organicznej. Jego wytwarzanie jest możliwe, dzięki mikroorganizmom w procesie fermentacji metanowej. Głównym składnikiem tego gazu jest metan, dwutlenek węgla oraz niewielkie ilości innych gazów. Najważniejszym elementem biogazowni jest komora fermentacyjna, w której dochodzi do rozkładu substancji organicznej, a następnie do produkcji biogazu. Na tym etapie działają specjalne systemy mieszania, które optymalizują warunki dla bakterii, odpowiedzialnych za fermentację.
Zbiornik różni się konstrukcją, w zależności od wykorzystywanego surowca, zwłaszcza w podziale na substrat sypki lub płynny. Kolejnym elementem jest magazyn, w którym składuje się wyprodukowany biogaz, połączony jest on z komorą fermentacyjną. Zanim biogaz trafi do agregatu podlega procesowi osuszania i oczyszczania z siarkowodoru. Po tym procesie biogaz zostaje spalany, produkując energię elektryczną oraz cieplną w jednostkach kogeneracyjnych.

Własna produkcja biogazu

Biowatt to zespół wykwalifikowanych specjalistów, w którym inżynierowie, technologowie, energetycy i specjaliści ochrony środowiska wdrażają w życie ekologiczne i konkurencyjne koncepcje produkcji agrogazu. Nasza zaawansowana technologia pozwala na wysoki uzysk biogazu, generowanie oszczędności i pozytywnego wpływu na środowisko. Projektujemy i budujemy wysokiej jakości biogazownie rolnicze, przemysłowe, wysypiskowe i na oczyszczalniach ścieków, dzięki którym możliwa jest produkcja biogazu.

Szukasz pewnego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!
Produkcja biogazu to nasza specjalność!
Przewiń do góry