Zainwestuj w biogaz - stabilne i odnawialne źródło energii

Oferujemy kompleksową obsługę procesu produkcji biogazu – od oceny lokalizacji, poprzez projektowanie, dostawę technologii oraz serwisowania biogazowni. Dostarczamy naszych klientom ekologiczną instalację oraz pomagamy wykorzystać potencjał biogazu w swoim przedsiębiorstwie. Zapraszamy do współpracy i dołączenia do grona firm, które dbają o środowisko i oszczędności finansowe.

Czas na biogaz

Biogaz to jedno ze strategicznych odnawialnych źródeł energii, które jest wytwarzane w warunkach beztlenowych w procesie fermentacji metanowej. Powstaje z rozkładu organicznych materiałów: odpadów rolniczych, gospodarczych, stałych odchodów zwierzęcych czy też resztek żywności. Biogaz jest ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa czy węgiel.

Jakie są korzyści z wytwarzania biogazu?

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla

Jedną z najważniejszych korzyści biogazu jest to, że jego spalanie nie powoduje emisji dwutlenku węgla, co ma pozytywny wpływ na zmniejszenie efektu cieplarnianego, wspierając tym samym walkę z globalnym ociepleniem. Głównym składnikiem biogazu jest metan, który jest bardziej przyjazny dla środowiska niż dwutlenek węgla, będący głównym produktem spalania paliw kopalnych. Ponadto biogaz nie zawiera siarki ani innych trujących zanieczyszczeń, które mogą być emitowane podczas spalania innych paliw. Jego wykorzystywanie przyczynia się więc do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Redukcja odpadów organicznych

Wykorzystanie biogazu może pomóc w zagospodarowaniu i ograniczeniu ilości odpadów, które są obecnie składowane na wysypiskach. W wielu krajach biogaz jest wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Elektrownie biogazowe mogą być zasilane biogazem powstającym z fermentacji resztek jedzenia, które stanowią znaczną część odpadów produkowanych przez restauracje, sklepy spożywcze czy domowe gospodarstwa. Proces produkcji biogazu może być wykorzystywany także do przetworzenia innych rodzajów odpadów organicznych, takich jak obornik, gnojowica czy resztki roślinne.

Ekologiczny sposób produkcji energii elektrycznej

Biogaz jest wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej. Ma to wiele zalet, takich jak odnawialność (powstaje z odnawialnych surowców organicznych), redukcja emisji gazów cieplarnianych (w porównaniu do tradycyjnych źródeł energii) oraz możliwość wykorzystania lokalnie, co zmniejsza potrzebę importu energii z zewnętrznych źródeł.

Wiele krajów wprowadziło już programy i zachęty do produkcji biogazu, co pomaga rozwijać innowacyjne technologie i wprowadzać je na większą skalę. Wniosek jest prosty: to już czas na biogaz. Warto zainwestować w tę technologię, aby przyspieszyć przejście do gospodarki niskoemisyjnej i osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

Oferta produkcji biogazu

Jesteśmy godnym zaufania partnerem w budowie biogazowni i wytwarzania biogazu rolniczego, przemysłowego, a także ze składowisk odpadów i oczyszczalni ścieków. Dzięki współpracy z polskimi i zagranicznymi partnerami oraz dostawcami technologii biometanu w ofercie posiadamy także budowę biometanowni.

Wyróżniają nas wieloletnie doświadczenie w przemyśle biogazu, elastyczne technologie i niezawodność działania gotowych systemów. Współpraca z nami przy projektowaniu i budowie biogazowni gwarantuje solidne systemy, nowatorskie rozwiązania technicznologiczne, a także pełne wsparcie i doradztwo. Poznaj naszą ofertę.

1684177760295

Biogazownia rolnicza

Posiadamy sprawdzoną technologię budowy biogazowni rolniczych, w których surowce pochodzenia rolniczego i odpady rolnicze przetwarzane są w biogaz rolniczy. Wykorzystanie produktów ubocznych rolnictwa może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju produkcji rolnej, umożliwiając gospodarstwom rolnym jednoczesne pozyskanie wartościowych nawozów i energii.

Nasza technologia umożliwia przetwarzanie szerokiego zakresu odchodów zwierzęcych, takich jak gnojowica pochodząca od świń, bydła, kurzego pomiotu oraz kiszonki z roślin energetycznych z celowych upraw. Oprócz wytwarzania prądu elektrycznego i ciepła biogazownia produkuje także wysokojakościowy nawóz organiczny, który może być używany do nawożenia pól.

Wśród zalet naszych biogazowni są: wysoki uzysk biogazu z surowców rolniczych, łatwość obsługi, a także niskie koszty eksploatacji i bezawaryjność systemów. W ofercie mamy różne rozwiązania modułowe dla gospodarstw rolnych, o mocach: 250 kW, 500 kW, 1 MW, 2 MW.

Biogazownia przemysłowa

Nasza firma posiada efektywną technologię produkcji biogazu z wszelkich organicznych odpadów pochodzących z zakładów przemysłu spożywczego oraz przetwórstwa rolno-spożywczego. Oferowane przez nas biogazownie umożliwiają wykorzystanie różnorodnych odpadów przemysłowych, takich jak: wywar gorzelniany, wysłodki z cukrowni, odpady poubojowe, ścieki produkcyjne i inne pozostałości organiczne.

Projekt i realizację dostosowujemy zawsze do specyfiki każdego zakładu i jego lokalizacji. W skład instalacji wchodzą stacje przyjęć i obróbki wstępnej, które obejmują homogenizację i higienizację, co pozwala na utylizację odpadów należących do kategorii K1, K2, K3. Produkcja biogazu przemysłowego z wykorzystaniem naszych technologii ma wiele zalet: wysoki uzysk, niskie koszty eksploatacji i bezawaryjność, a także pełna automatyzacja procesu. Oferujemy rozwiązania o różnych mocach: 250 kW, 500 kW, 1 MW, 2 MW.

Biogazownia wysypiskowa

Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości systemy odgazowywania kwater składowania odpadów, a także przetwarzania biogazu na energię elektryczną. Wykorzystywane przez nas rozwiązania pozwalają na pełną kontrolę i ograniczenie emisji metanu oraz innych gazowych substancji zanieczyszczających atmosferę.

Co wyróżnia produkcję biogazu za pomocą oferowanych przez nas instalacji? Duża wydajność, wysoka skuteczność odgazowywania kwater, niskie koszty eksploatacji, bezawaryjność oraz całkowita automatyzacja procesu. Nasza oferta obejmuje rozwiązania dostowane do potencjału składowiska, o mocy od 200 kW do 1000 kW.

Biogazownia na oczyszczalni ścieków

Nasza oferta obejmuje także pozyskiwanie energii odnawialnej, wykorzystując ścieki komunalne i osady ściekowe w oczyszczalniach. Wychodząc naprzeciw zmianom zachodzącym w sektorze gospodarki odpadami miejskimi, a także regulacjom unijnym, jesteśmy w stanie zaplanować i wprowadzić na oczyszczalniach ścieków różne rozwiązania kofermentacji stałych odpadów komunalnych, które pochodzą z selektywnej zbiórki.

W naszej ofercie posiadamy rozwiązania technologiczne dostosowane do możliwości danej oczyszczalni oraz potrzeb sektora gospodarki odpadami miast i gmin. Stosowane przez nas technologie mają następujące zalety: wysoki uzysk biogazu, dostosowanie do struktury strumienia odpadów komunalnych, pełna automatyzacja procesu produkcyjnego, bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji.

Biometanownie

Oferujemy solidne i innowacyjne technologie przetwarzania biogazu na gaz ziemny spełniający wymagania Polskich Sieci Gazowych. Współpracujemy z rzetelnymi i sprawdzonymi partnerami technologicznymi. Posiadamy w ofercie urządzenia o najwyższej jakości, które zapewniają długotrwałą i niezawodną pracę, oraz oferujemy korzystny stosunek jakości do ceny, dostosowany do warunków polskiego rynku.

We współpracy z dostawcami technologii zapewniamy pełny asortyment dostępnych na rynku rozwiązań do poprawy jakości biogazu. Dostosowujemy je do warunków przyłączenia, a w szczególności do wymaganego ciśnienia zatłaczania biogazu do lokalnej sieci gazowej.

Pewny i doświadczony wykonawca inwestycji w biogaz

Jeśli szukasz wykonawcy biogazowni i kompleksowej obsługi inwestycji w biogaz, to trafiłeś doskonale. Na temat instalacji pożądanych w dzisiejszym świecie odnawialnych źródłach energii mamy bardzo szerokie know-how.

Jak pokazuje praktyka, biogaz jest jednym z najefektywniejszych OZE. Warto jednak wiedzieć, że proces fermentacji, który jest kluczowym elementem produkcji biogazu, ma bardzo skomplikowany przebieg. Dlatego ważne jest, aby mieć doświadczonego wykonawcę, który zapewni kompleksową obsługę inwestycji.

Co wyróżnia nas na rynku?

efektywny energetycznie system

Wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle biogazu

Nasi specjaliści posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w budowie biogazowni. Zespół tworzą wykwalifikowani inżynierowie, technicy i doradcy, którzy są dobrze zaznajomieni z najnowszymi technologiami w dziedzinie biogazu. Bez względu na skalę inwestycji, jesteśmy gotowi sprostać wymaganiom naszych klientów.

Kompleksowa obsługa inwestycji

Proponujemy kompleksową obsługę inwestycji, począwszy od analizy wykonalności, projektowania i budowy, aż po monitorowanie i utrzymanie biogazowni. Naszym celem jest zapewnienie nie tylko najwyższej jakości, ale także optymalizacja procesów i osiągnięcie maksymalnej efektywności energetycznej. Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami środowiskowymi, dbając o minimalizację wpływu na środowisko naturalne.

Transparentność i pewny sukces projektu inwestycyjnego

Przed rozpoczęciem współpracy dokonujemy dokładnej analizy, która obejmuje m. in. ocenę dostępu do surowców, możliwości wykorzystania energii cieplnej i podłączenia do sieci elektroenergetycznej. Zawsze informujemy klientów o potencjalnych zagrożeniach, które mogą mieć wpływ na rentowność biogazowni w przyszłości. Ponadto planujemy i dostarczamy systemy, które umożliwiają generowanie biogazu z dowolnego rodzaju substratów. Dzięki temu inwestor nie musi ponosić dużych wydatków w przypadku ewentualnej zmiany surowców.

Bezawaryjna eksploatacja i niskie koszty

Zapewniamy najlepszą jakość realizacji projektów inwestycyjnych, jednocześnie dbając o rozsądne koszty. Nasza firma współpracuje z najlepszymi polskimi i zagranicznymi dostawcami instalacji. Dlatego też biogazownie, które oferujemy, są znane z wysokiej jakości i konkurencyjnych kosztów.

 

Postaw na lidera branży

Biogazownie są skomplikowanymi projektami, które wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku i z doświadczeniem w przemyśle biogazu zapraszamy do współpracy. Zachęcamy do zapoznania się ze stosowanymi przez nowoczesnymi i skutecznymi technologiami oraz dotychczasowymi realizacjami. Wykonaliśmy wiele udanych inwestycji, które przyniosły znaczne korzyści naszym klientom, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy. Gwarantujemy profesjonalne podejście, najwyższą jakość usług oraz skuteczne rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów. 

Szukasz pewnego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!

Wiemy wszystko o biogazie.

Przewiń do góry