Biogazownia na obornik bydlęcy
Biogaz, produkowany w biogazowni, jest mieszaniną metanu i dwutlenku węgla, który powstaje dzięki mikroorganizmom podczas fermentacji beztlenowej. Biogazownie rolnicze, czyli między innymi te na obornik bydlęcy, charakteryzują się wysoką efektywnością produkcji energii. Dobrym miejscem na budowę takich zakładów są gospodarstwa rolne, w których istnieje ciągły dopływ substratów, potrzebnych do działania instalacji. Dodatkowo biogazownia na obornik bydlęcy wytwarza odnawialną energię bez względu na warunki atmosferyczne.
Z czego składa się biogazownia na obornik bydlęcy?
Do produkcji biogazu wykorzystywane są produkty odpadowe z produkcji zwierzęcej, m.in. obornik bydlęcy, koński, owczy, a także pomiot drobiowy, czy gnojowica bydlęca. Aby efektywność biogazowni była jak najwyższa, konieczne jest odpowiednie przygotowanie substratu. Każda instalacja produkująca biogaz, w tym biogazownia na obornik bydlęcy, składa się z kilku stałych elementów: zbiornika wstępnego, układu dozowania, komory fermentacyjnej, zbiornika magazynującego poferment, zbiornika biogazu oraz agregatu prądotwórczego lub agregatu kogeneracyjnego, jeśli biogaz ma produkować energię elektryczną oraz cieplną.
W wyniku fermentacji substratu powstaje poferment, który może być wykorzystywany jako naturalny nawóz dla roślin, który ma wyższą wartość nawozową, ale mniej intensywny zapach, niż np. gnojowica. Dzięki temu biogazownia nie produkuje odpadów, ale utylizuje te, które powstały w gospodarstwie, a dodatkowo pozwala na ich przetwarzanie, produkując całkowicie zieloną energię elektryczną i cieplną.
Biogazownia na obornik bydlęcy - opłacalna inwestycja!
Szukasz pewnego wykonawcy?
Skontaktuj się z nami lub poznaj naszą pełną ofertę!
Biogazownia na obornik bydlęcy – opłacalna inwestycja!